Tävlingar i Mars!

6-8 mars är det Hallandspremiären i år går alla 3 tävlingar i Vilshärad, Hok har huvudansvaret för fredagen och söndagen och Laholms OK på lördagen ( natt, medel och lång är tävlingsmenyn…,)
Hok ungdomarna upp till 16 år får tävla och vi äldre får springa en öppen bana om våra funktionärsuppdrag tillåter det!

13-15 mars finns det tävlingar i Göteborg eller Blekinge att välja mellan.

21-22 mars är det inga o-tävlingar nära Halmstad och då passar det perfekt att åka och träna i Tranås inför 10-mila! Mer info om 10-mila lägret kommer senare!

Sista helgen i mars går Danish spring, tävlingarna är i närheten av i Hilleröd, c.a. 30 minuter från Helsingör!
Här går anmälan ut fredagen 13 mars.

Long distance: Gribskov South / Stenholt Vang East | Danish Spring
Middle distance: Grønholt Hegn | Danish Spring
Kennet Horvath sammanställer Hokarna som vill springa (och anmäler vidare). Senast torsdag 12 är ”deadline”.
Anmäl er här! Eventor – Aktivitet: Danish spring 28-29 mars


Samma helg ordnar Hallands OF ett ungdomsläger för 13-16 åringar! Eventor – Aktivitet: Vårläger, 28-29 mars, Landvetter

2 april är det Natt-DM i Sibbarp, här hoppas vi att många Hokare kommer till start då vi ej kunde springa Natt-DM förra året ( det var ju vi själva som arrangerade…).

Lycka till i skogen 2026!




Rulla till toppen