Hallandspremiären 9-10 mars

Här hittar Ní info om tävlingarna och bemanningsplanen!

Bemanningsplan Hallandspremiären 9-10 mars 2024
Lördag och söndag den 9–10 mars arrangerar HOK medel och långdistanstävling under
Hallandspremiärhelgen.
Arenan för tävlingarna kommer att ligga på Gården ÖN
Vi hoppas på god uppslutning från alla HOK-are så att vi kan bjuda deltagarna på en bra på
premiärhelg.
Här nedan följer ett förslag på bemanningsplan där de huvudansvariga (fet stil) är tillfrågade
men inte övriga under respektive uppgift.

OBS:

  • Du skall själv kontakta den som står som ansvarig för aktiviteten du är placerad
    under och meddela att du kommer.
  • Ansvarig för respektive aktivitet skall själv se till att få tillräckligt med personal
    vid eventuella återbud.

    Om du inte finns med i listan är du självklart välkommen att ringa så ordnar vi en uppgift, det
    finns möjlighet för alla att delta. Ju fler vi är desto roligare!

    Väl mött !
    Björn
    Tävlingsledare: Björn Karlsson, 0705-11 65 33
    Banläggare: Jan-Olof Svensson 035-661 41
    Tävlingskassör: Dan Sjöholm 0705-67 19 57

    Tävlingsadm/Mål/Resultat: Oskar Berg, 073-027 25 23
    Erik Berg, Gustav Lundkvist, Emma Persson, Karin Gustafsson, Malin Berger

    Kontrollutsättning: Jan Lager, 073-830 29 57
    Ulrik Magnusson, Lovisa Lager, Nils Wallentin Tärk, Loke Agmarken, Albin Persson, Emil
    Alexandersson, Håkan Andersson, Erik Johansson, Kalle Johansson, Björn Dahlsgtröm
    Mårten Wikström

    Starter inkl kartpackning: Per Gerdle, 070-6635087
    Joakim Gustafsson, Per Gerdle, Ernie Broström, Stig Johansson, Göran Svensson, Mattias
    Jägstedt, Emil Jägstedt, Lotta Kihlberg, Magdalena Johansson, Isak Gustafsson, Linda Knopf,
    Martin Johansson, Jenny Green, Emmy Nilsson, Emil Berger, Bo Senje

    TC/Bygg/el: Mikael Lundqvist 0738-44 91 25
    Bennet Adamsson, Fredrik Enberg, Jacob Enberg, Börje Karlsson, Oscar West, Mikael
    Lindén

    Skyltning & Vägvisning: Anders Elvland, 076-169 17 18

    Parkering: Hans Ljungström 072-160 35 00 Lördag
    Lars Davidsson 073-0970408 Söndag
    Hans Andersson, Patrik Borelund, Martin Norlund, Lars Johansson, Erik Sjöberg, Roger
    Kjellin, Björn Karlsson

    Sjukvård: Susanne Ljungström, 0703-58 75 16 Lördag
    Anna-Lena Berthag

    Servering: Celine Norlund 0706968997
    Lovisa Ring, Margareta Adamsson, Bibbi Svensson, Sylvia Karlsson, Martin Norlund, Mikael
    Linden

    Dusch & toaletter: Kristina Persson 070-398 14 44
    Yngve Kihlberg,Therese Ekström, Anna Bengtsson, Per Kristiansson, Jan Karlsson,
    Rasmus Andersson, Elin Jönsson, Christina Göthlin, Jennie Salomonsson, Mattias
    Salomonsson, Amanda Gottfridsson, Björn Spets

    Knatteknat: Kalle Johansson 070–6103106
    inkl, banläggning:

    Barnpassning: Anna Bengtsson 0702-39 77 08
    Christina Göthlin, Hanna Simonsson

    Speaker: Mats Tellqvist, 0706-75 24 80
    Press: Kennet Horvath, 0736-79 48 31

    Prisanskaffn./utdelning: VAKANT!!!
    Priserna skall samordnas mellan samtliga tre tävlingar
    Bengt Jönsson, Maria Pettersson, David Lundevi

    Info/Direktbanor/viltrapport/klagomur: Katarina Bengtsson, 0708-83 87 40
    Lena Karlsson, Marie Andersson, Margareta Johansson
Rulla till toppen